NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Környezeti Fenntarthatósági Intézet

Fenntarthatósági Verseny

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Liska Tibor Szakkollégiuma, a Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem közösen hirdetett versenyt a szakkollégiumok részére. A megmérettetés fő célja az volt, hogy elismerést és támogatást adjanak a fenntarthatóság terén úttörő közösségek számára és összegyűjtsék mindazokat a jó gyakorlatokat, amelyekből érdemes merítenie a többi szakkollégiumnak is. A legjobb pályaműveket készítő csapatok részére lehetőséget biztosítottak, hogy a döntőben, a Szakkollégiumok Fenntarthatósági Fórumán előadják munkájukat.

Egyetemünk csapata, a Nemzetközi és Európai Szakkollégium négy kiváló hallgatójából (Barják Dorottya, Besenyei Vivien, Kiss Fanni, Koós Bálint) álló csapata meghívást kapott a döntőre, ahol az előkelő 3. helyen végzett. A NESZK csapata egy olyan koncepciót készített, mellyel szeretne hozzájárulni a fenntarthatóság fokozásához az egyetemen, mind a közmű szolgáltatások korszerűsítésével, a Fenntarthatósági Tanácsadó Testület létrehozásával, a Fenntarthatósági kurzus bevezetésével és az újrahasznosítással egyaránt. A kutatás saját tapasztalaton alapuló empirikus elemzése révén értékes betekintést nyújtott a zöld campusok világába, feltérképezve, hogy hogyan lehetne fenntarthatóbbá tenni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem campusát. Dolgozatuk célja, hogy hozzájáruljon egy olyan társadalmi párbeszéd kialakulásához, amelyre szükség van. A hallgatók a versenyen külön kiemelték, hogy milyen fontos a fiatalként történő fellépés. Szóbeli előadásukban Barack Obamát idézték: “Mi vagyunk az első generáció, amelyik a klímaváltozás hatásait már érzi, és mi vagyunk az utolsó generáció, amelyik tehet még ellene.”

Külön kiemelendő, hogy Intézetünk munkatársa, Czippán Katalin is fontos szerepet kapott a Konferencián, hiszen a versenyt megnyitó kerekasztal-beszélgetés résztvevőjeként értékes gondolatokazt osztott meg a fenntarthatóságról a hallgatósággal.