Fenntarthatósági foglalkozás középiskolásoknak
Az NKE Környezeti Fenntarthatósági Intézete a Nemzetközi és Európai Szakkollégiummal együttműködve a #Fenntarthatósági Témahét keretében április 23-án két 10.-es osztályt fogadott, összesen közel 50 diáknak nyújtva rendkívül izgalmas és interaktív délelőttöt. A foglalkozáson a középiskolások megismerkedhettek a fenntarthatóság néhány fontos fogalmával, mint a klímaváltozás, szélsőséges időjárás, tudatos fogyasztás és termelés, biológiai sokféleség, a műanyag szennyezés elkerülése, körkörös gazdaság, globális társadalmi egyenlőtlenségek ezek összekapcsoltságával. A diákok ezúton a tanórai keretektől eltérően játékos feladatok útján gondolkodhattak közösen arról, hogy ők maguk saját életükben mit tehetnek Földünk megóvása érdekében.
A délelőtt során az egyetemisták vezetésével kénytelenek voltak kilépni a komfortzónájukból, hiszen olyan feladatokat oldottak meg, melyben szerepelniük kellett, ez pedig sokszor kihívást jelent a fiataloknak. Voltak, akik modern dalok szövegét írták újra úgy, hogy az a fenntarthatóságot tükrözze, mások rövid színdarabban mutatták be, hogy mit jelent számukra a fenntarthatóság, és voltak, akik ugyanezt egy TikTok videóban mutatták meg a többieknek.
A szellemes megoldások bemutatása után a Szakkollégium tagjai körbevezették a középiskolásokat a kampuszon, bemutatva nekik hogy ők hol tanulnak, és töltik mindennapjaikat.
Összességében egy szuper délelőttöt tudhatunk magunk mögött, reméljük, ezen megállapításunkkal egyetértenek a a részvevő Bocskai István Református Oktatási Központ Apáczai Csere János Középiskolájának, valamint a Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola 10.-es tanulói is.
Bízunk benne, hogy a középiskolások a jövőben vásárlásaik során többször fontolják meg a környezeti szempontokat és talán néhányan közülük későbbi aktív diákjai lesznek egyetemünknek.