REKVIEM AZ EMBERÉRT - a TikTok-on

A Bonum Publicum novemberi számában Kis Norbert intézetvezető felvázolja az intézet céljait és törekvéseit. A KFI kiemelt partnerként tekint az egyetem hallgatói közösségére, hiszen értelmiségként a fenntarthatósági fordulat végrehajtásában ők fogják a főszerepet játszani a következő 20-30 évben. Az interjú második felében professzor úr, Az ember utolsó története címmel megjelent könyvéről is szó esik. A szerző röviden így fogalmazza meg a tartalmat: Az utolsó ember és a mesterséges intelligencia párbeszédéből talán jobban megértjük, milyen jövő felé haladunk, miben kell változtatnunk, és a valódi veszélyekhez képest mennyire szánalmasak a mindennapok politikai és vallási csetepatéi. A könyv segít megérteni a technológia és az ember kapcsolatát, gyerekeink, unokáink sorskérdéseit. Érzelmi indíttatást, impulzust szerettem volna adni a regénnyel, ami beindít a fiatalokban valamit, amivel még talán jobbá tehetjük környezetünket. A lényeg, hogy nagyon kevés időnk maradt, legfeljebb 10-15 év arra, hogy változtassunk. Nem szabad bedőlni az óvatoskodó hangoknak, amelyek szerint nincs nagy baj. Nagy baj lesz, ha saját magunkat nem tudjuk meggyőzni a változtatás szükségességéről.

A teljes cikk a Bonum Publicum novemberi számának 25. oldalán érhető el ezen a linken keresztül.

Fotó: Pallas Athéné Könyvkiadó